Als je in een nieuwere auto rijdt, dan herken je vast wel de vervelende waarschuwingen van de rijhulpsystemen. Sommigen kun je uitzetten, anderen gelukkig niet. Deze ADAS systemen worden voornamelijk als irritant ervaren, maar de achterliggende gedachte is natuurlijk het voorkomen van verkeersongevallen.

ADAS

Advanced Driver Assistance Systems (ofwel ADAS) is een verzamelnaam voor alle systemen die jouw het rijden makkelijker en veiliger moeten maken. Sinds juli 2024 zijn een aantal van deze systemen verplicht in Europa. De Intelligent Speed Assistance is daar één van. Je krijgt een waarschuwing als de auto detecteert dat je de maximaal toegestane snelheid overschrijdt. Dit is ook meteen wel de meest vervelende. Als je namelijk op de snelweg iemand moet inhalen en daarvoor iets harder moet rijden dan toegestaan, dan wil je niet dat vervelende gepiep horen.

Tijdens het achteruit rijden wordt gedetecteerd of er geen verkeer langskomt.

Daarnaast is een automatisch remsysteem (AEB) om botsingen te voorkomen verplicht. Evenals het monitoren van de vermoeidheid en alertheid van de bestuurder (DMS) en het detecteren van personen en objecten tijdens het achteruit rijden. Maar ook de Lane Keeping Assist is verplicht in Europa. Dit systeem zorgt voor waarschuwingen en/of actief bijsturen van de auto als deze naast de rijbaan dreigt te gaan rijden. Toen dit systeem net op de markt kwam, waren ze niet allemaal even verfijnd. Sommige ‘pingpongde’ tussen de lijnen, terwijl andere merken keurig in het midden bleven rijden door kleine, subtiele stuurcorrecties.

BYD

Ondanks dat het aantal verkeersdoden de laatste jaren niet afneemt, moeten de ADAS systemen wel bijdragen aan het voorkomen van 25.000 verkeersdoden tot aan 2038. Er komen steeds meer nieuwe auto’s op de weg en de oudere exemplaren worden geleidelijk uit gefaseerd. Vanaf juli 2026 moet op elke auto een geavanceerd systeem zitten voor de detectie van fietsers en voetgangers. Daarnaast is een verbetering van de Driver Distraction Warning (ADDW) verplicht.

BYD investeert veel in rijhulpsystemen.

BYD heeft onlangs bekend gemaakt dat er 5.000 medewerkers werken aan de doorontwikkeling van ADAS systemen. Ze gaan 12,19 miljard euro investeren in deze intelligente rijhulpsystemen. BYD rust zijn auto’s uit met de zogenoemde ‘God’s Eye’. Inmiddels hebben 2,5 miljoen voertuigen dit systeem en verzamelen ze meer dan 150 miljoen kilometer aan rijdata per dag. Dit maakt dat ze de grootste database van China hebben. Dit gaat BYD zeker helpen bij de ontwikkeling van rijhulpsystemen en het autonoom rijden in de toekomst.

Categorieën

0 REACTIES
Reageren

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *