
Met een actieradius tot 750 kilometer (WLTP) wil de volledig elektrische DS N°8 zich profileren als het nieuwe vlaggenschip van DS Automobiles. Prijzen starten bij €55.000 voor de Pallas-uitvoering met 230 pk. De topversie – Étoile AWD Long Range met 350 pk – kost €70.600. Daarmee betreedt DS het segment van premium elektrische SUV’s met lef.

DS N°8: Elegantie met ambitie, maar is het genoeg?
Het design is, zoals we gewend zijn van DS, verfijnd en uitgesproken. De DS Luminascreen-grille en DS Lightblade-verlichting geven het model een futuristisch karakter. De aerodynamische vorm moet helpen bij het realiseren van de indrukwekkende actieradius. Toch voelt de uitstraling eerder conceptueel dan sportief of robuust.
Het interieur is een waar toonbeeld van Franse luxe, met duurzame materialen zoals Nappa-leer gelooid met olijfbladextract en Alcantara van gerecyclede stoffen. De afwerking is voorbeeldig, maar het design blijft trouw aan de merkstijl – mooi, maar niet verrassend vernieuwend.

Compleet uitgerust, maar geen gamechanger
Op technisch vlak scoort de DS N°8 goed. Drie aandrijflijnen zijn beschikbaar: 230 pk (550 km bereik), 245 pk Long Range (750 km bereik), en 350 pk AWD Long Range (688 km bereik). Alle versies ondersteunen snelladen tot 160 kW, waarmee 200 km bereik in 10 minuten mogelijk is. De AWD accelereert in 5,4 seconden naar 100 km/u – snel, maar niet uitzonderlijk in deze klasse.
Standaarduitrusting is ruim, zeker bij de Pallas. DS IRIS System 2.0, 12,25″ digitaal instrumentarium, massagezetels en een indrukwekkend Focal-geluidssysteem zorgen voor comfort. De Étoile voegt extra technologie toe zoals DS Drive assist 2.0 en 360°-camera’s.

Franse flair alleen is niet genoeg
Toch blijft de vraag: is het voldoende om zich te onderscheiden in een overvol segment met sterke concurrenten zoals de BMW iX3, Tesla Model Y of Polestar 3? De DS N°8 heeft stijl, bereik en comfort. Maar zonder een écht unieke propositie of opvallende technologie lijkt DS vooral te mikken op de liefhebber van Franse flair – en dat is een relatief kleine doelgroep.
De DS N°8 is verfijnd en vooruitstrevend, maar moet in de praktijk bewijzen dat het meer is dan een elegante voetnoot in het EV-tijdperk.
De DS N°8 wordt momenteel internationaal gepresenteerd en is sinds begin 2025 te bestellen. De eerste leveringen worden verwacht in de tweede helft van 2025. Daarmee komt het nieuwe vlaggenschip van DS Automobiles tegen het einde van het jaar daadwerkelijk op de weg. De productie vindt plaats in de Stellantis-fabriek in het Italiaanse Melfi.





