Wie dit weekend de auto instapt op vakantie richting Zuid Europa, kan maar beter rekening houden met lange files. Meerdere populaire vakantieroutes lopen naar verwachting flink vol, met name op vrijdagmiddag, zaterdagochtend en zondagmiddag. Wegenvignetten.nl waarschuwt dat automobilisten op weg naar het Gardameer, Zuid Frankrijk, Slovenië en Kroatië al lang voordat ze hun bestemming bereiken, in de file kunnen belanden.

Ook Duitsland heeft vakantie
Dat komt doordat er dit weekend in maar liefst dertien Duitse deelstaten schoolvakantie begint, terwijl ook in Nederland en Oostenrijk nieuwe groepen vakantiegangers vertrekken. De Duitse ADAC houdt rekening met de meeste hinder op vrijdagmiddag en vrijdagavond, zaterdagochtend en zondagmiddag. Een uitgebreide filekalender voor de rest van de zomer is terug te vinden op Wegenvignetten.nl.

Alpenroutes en de weg naar Kroatië file gevoelig
Binnen Duitsland worden vooral een aantal trajecten als risicovol gezien: de A3 tussen Oberhausen, Frankfurt en Passau, de A5 tussen Karlsruhe en Basel, de A7 in de richting van Füssen en Reutte, de A8 tussen Karlsruhe, München en Salzburg, en de A9 richting München. Ook rond de ringweg van München kan het verkeer snel dichtslibben.
Voor automobilisten die doorreizen naar Italië of Kroatië, houdt de ellende daar niet op. Ook in Oostenrijk wordt drukte verwacht, onder andere op de A10 Tauernautobahn, de A12 Inntalautobahn, de A13 Brennerautobahn en de B179 Fernpassroute, plus bij de Karawankentunnel. De Oostenrijkse ÖAMTC voegt daaraan toe dat ook bij de grensovergangen Kufstein, Walserberg, Karawanken en Spielfeld lange wachttijden te verwachten zijn.

Ook in Zuid Frankrijk wordt het druk
Automobilisten die richting Zuid Frankrijk rijden, ontkomen evenmin aan vertraging. De Franse verkeersdienst Bison Futé rekent op een zware vertrekpiek, deels doordat dit weekend samenvalt met het lange Franse weekend rond 14 juli. Kritieke punten liggen op de A10 tussen Parijs en Orléans, de A7 tussen Lyon en Orange, de A43 richting Chambéry en Fréjus, bij de Mont Blanctunnel en op de oostelijke rondweg van Lyon.
Het is verstandiger om een route niet vanuit de eigen voordeur te plannen, maar juist terug te rekenen vanaf de plek waar de eerste drukte wordt verwacht. “Ga niet op goed geluk vrijdag na werktijd op pad. Heb je de mogelijkheid om te schuiven, kies dan voor heel vroeg vertrekken, later op zaterdag, of wacht tot maandag. Plan een overnachting liever ruim vóór de Brenner, de Gotthard of de Karawankentunnel, in plaats van er net achter.” Zegt Mattijs Wijnmalen van Wegenvignetten.
Kortom: wie dit weekend de weg op moet, doet er goed aan rekening te houden met vertraging op verschillende plekken onderweg, niet alleen vlak voor de eindbestemming. Al zijn er natuurlijk ook andere alternatieven.

